Szentlélek-templom Veresegyház
  • Kezdőlap
  • Hittantábor
  • Hirdetések
  • Miserend
  • Teremtő Lélek
  • Egyházközségünk
    • Történetünk
    • Templomaink
      • Szent Erzsébet-templom
      • Szentlélek-templom
    • Papjaink, szolgálattevőink
    • Közösségek
    • Hitoktatás
    • Támogatás
    • Várhelyi Vilmos Egyházközségi Alapítvány
    • Szent Pio Idősek Klubja
    • Veresegyházi Karitász Csoport
    • Arlói misszió
  • Szentségek
    • Keresztelés
    • Esküvő
  • Kávézónk
  • Elérhetőség

Szentlélek-templom Veresegyház

  • Kezdőlap
  • Hittantábor
  • Hirdetések
  • Miserend
  • Teremtő Lélek
  • Egyházközségünk
    • Történetünk
    • Templomaink
      • Szent Erzsébet-templom
      • Szentlélek-templom
    • Papjaink, szolgálattevőink
    • Közösségek
    • Hitoktatás
    • Támogatás
    • Várhelyi Vilmos Egyházközségi Alapítvány
    • Szent Pio Idősek Klubja
    • Veresegyházi Karitász Csoport
    • Arlói misszió
  • Szentségek
    • Keresztelés
    • Esküvő
  • Kávézónk
  • Elérhetőség
Lelkiség

Robi atya gondolatai a karanténban

2020-11-15

Hírlevelünkön keresztül is nagy szeretettel köszöntök mindenkit. Már 4. napja karanténban vagyok, hála Istennek eddig különösebb panaszom nincsen és remélem nem is lesz. Sokat olvasok, töltekezek szellemileg, lelkileg egyaránt. Külön köszönöm imáitokat, szeretettel teli érdeklődéseteket, és minden – a közösséget érintő – szolgálatotokat. Kérlek benneteket, továbbra is imádkozzatok a betegekért, szenvedőkért, magányosokért és mindazokért, akiknek most nagy-nagy szüksége van imádságra.

Az újabb szigorításokkal kapcsolatban tapasztalhatjuk megszokott életünk lelassulását, bizonyos értelemben leegyszerűsödését. Ne felejtsük el ebben is meglátni az Úr irgalmát és szeretetét. Páll Marci a minap arra hívta fel a figyelmünket, egy on-line beszélgetés során, hogy ezzel újabb esélyt kaptunk az Úrtól. Alkalmunk van arra, hogy megálljunk, elcsendesedjünk, tudatosabban készüljünk a karácsonyra, egyszóval igazi adventünk legyen, minden sallangtól, rohanástól, felesleges díszkivilágítástól mentesen.

Ez a rendkívüli helyzet, ami mindannyiunk javát, egészségét, biztonságát szolgálja, alkalmat teremt arra, hogy megálljunk és elkezdjük szemlélni a Gondviselő Isten megannyi csodáját életünkben, amelyért hálával tartozunk. Fedezzük fel az Ő szeretetét, irgalmát, amit nap, mint nap megtapasztalhatunk. Intéseit, amelyek a biztonságos mederbe terelik életünket. Üzenetét, mely megtanít emberségesebb életet élni. Ez a kényszerű pihenés rádöbbent arra is, hogy milyen könnyen beálltunk azoknak a sorába, akik vagy elfelejtették az Istent, vagy úgy élnek, mintha Isten nem is létezne.

Pedig a csendben ma is van mondanivalója az Úrnak. Igéje utat mutat, reményt és vigaszt nyújt. Az Úr velünk van amikor megtapasztaljuk a szeretet és összefogás erejét. Velünk van azokon keresztül, akik felelősen vezetik nemzetünket, ugyanakkor jobban tudatosul bennünk felelősségünk saját és embertársaink sorsáért. Az Úr velünk van, azokon keresztül, akik a betegek, szenvedők, elmagányosodottak szolgálatának szentelik az életüket, mint orvosok, ápolók, gondozók. Az Úr velünk van akkor, amikor életünk fájdalmas óráit éljük. Mert „Íme, én veletek vagyok minden nap, a világ végezetéig” (Mt, 28, 20).

Robi atya

0
Facebook Twitter Google + Pinterest
admin

előző bejegyzés
Szent Erzsébet-napi tartósélelmiszer-gyűjtés
következő bejegyzés
Krisztus, a Mindenség királya

You may also like

Vasárnapi Evangélium és elmélkedés – 2020.03.29.

2020-03-29

Nagyboldogasszony – Mária mennybevétele

2022-08-14

Jezsuita hétvége

2018-10-31

„Jöjj Szentlélek, Úristen!” – a Szentlélek templom szentelése

2016-05-19

Szentlélek-szeminárium

2024-02-17

Ima Veresért

2021-10-03

Május 18-tól újra nyilvánosak a Szentmisék

2020-05-16

Szellemi harc – Szabó József atya előadása

2026-01-27

Vízkeresztre

2022-01-03

Szentbeszéd gyerekeknek

2021-03-29
Áradj szét! Podcast

RSS Napi Evangélium

  • 2026. június 24. – Szerda, Keresztelő Szent János születése (Lk 1,57-66. 80)
    Amikor elérkezett Erzsébet szülésének ideje, fiúgyermeket szült. Szomszédai és rokonai meghallották, hogy milyen irgalmas volt hozzá az Úr, és együtt örült vele mindenki. A nyolcadik napon jöttek, hogy körülmetéljék a gyermeket. Atyja nevéről Zakariásnak akarták hívni. De anyja ellenezte: „Nem, János legyen a neve.” Azok megjegyezték: „Hiszen senki sincs a rokonságodban, akit így hívnának!” Érdeklődtek […]

Lelki útravaló

  • Napi evangélium
  • Biblia egy év alatt
  • Online zsolozsma
  • Szentírás
  • Mai Ige
  • Tini Mai Ige
  • A Katolikus Egyház Katekizmusa

Hasznos oldalak

  • Veresegyházi Katolikus Gimnázium
  • Erdőkertesi Római Katolikus Egyházközség
  • Őrbottyáni Római Katolikus Egyházközség
  • 777 blog
  • Magyar Kurír katolikus hírportál
  • Országos miserend
  • Váci Egyházmegye
  • Magyar Katolikus Egyház
  • Magyar Katolikus Karizmatikus Megújulás
A plébánia területén lévő játszótér a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. EGYH-EOR-19-1503 azonosítószámú, 5 millió forintos támogatásával valósult meg. A támogatott projekt címe: Kültéri közösségi tér kialakítása a veresegyházi plébánia területén
Köszönjük a támogatást!
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
Footer Logo

@2024 - Szentlélek-templom Veresegyház. Minden jog fenntartva.


Vissza a lap tetejére