11111

Lelki útravaló 2014 Nagyböjtjére

Kedves Testvérek!

hamvazoszerda_keresztHolnap lesz hamvazószerda, amellyel megkezdődik a nagyböjt. Este fél 7-kor a Szent Pio otthonban tartunk szentmisét, szintén fél 7-kor Őrszentmiklóson, és fél 6-kor Erdőkertesen. Mivel a Szent Pio otthonban szűkös a hely, kérjük, hogy oda inkább azok jöjjenek, akik gyalog közlekednek, akik pedig kocsival, inkább a másik két hely valamelyikére. Ne felejtsük el, hogy ez a nap szigorú böjti nap, tartózkodunk a húsételek fogyasztásától. Ezen kívül a nagyböjti időszakra saját elhatározást is tegyünk (böjt, ima, jó cselekedet), ami közelebb visz bennünket Jézushoz, és segít bennünket abban, hogy a húsvéti misztérium ünneplésére felkészüljünk.

A készületünkhöz segítséget nyújthat az alábbi “lelki naptár”, melynek gondolatai Ferenc pápa Evangelii Gaudium (Az Evangélium öröme) című apostoli leveléből valók.

Nagyböjti készület 2014 letöltése

 


A fenti naptár díszesebb formában, az Országúti Ferences Plébánia által terjesztve ITT érhető el.

A bejegyzés kategóriája: Lelkiség. Közvetlen hivatkozás.