Veresegyházi Karitász Csoport

logokaritsz“Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok, mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám. […] A király így felel majd nekik: Bizony mondom nektek, valahányszor megtettétek ezeket akár csak eggyel is az én legkisebb testvéreim közül, velem tettétek meg.”

(Mt 25, 35-36, 40)

Célunk a segítő szeretet megélése valamint, hogy létrehozzuk a kapcsolatot a segítségre szorulók és a segítők között.

Tevékenységeink:

> Rászorulók számára testi/lelki segítségnyújtás. Rendszeresen látogatunk időseket, családokat.

> Szent Erzsébet napi és húsvéti tartós élelmiszer gyűjtés. Az adományokat névre szóló csomagokba rendezzük és eljuttatjuk a rászorulók számára.

> Az időseknek karácsonyi csomagokat készítünk és eljuttatjuk a számukra.

> Vetőmagokat osztunk szét.

> Nyugdíjas találkozót szervezünk.

> Nyári napközis gyerektábort szervezünk.

> Megszervezzük a Gyermekek Karácsonya rendezvényt.

Munkánkat külsősök és közösségi szolgálatos diákok is segítik.

Vezetőnk: Mondics Krisztina
Lelki vezetőnk: Csillag Péter

E-mail címünk: veresegyhazikaritasz@gmail.com

Szeretettel hívunk és várunk, ha szívesen részt vennél szolgálatunkban testvéreink felé!

Amennyiben támogatni szeretné munkánkat, pénzbeli adományát elhelyezheti, a templomtér bejáratánál elhelyezett perselybe, melyen a Karitász logóval ellátott Adomány felírat áll. Adományát előre is köszönjük!

Hogy munkánk minél hatékonyabb legyen, várunk különböző felajánlásokat: akár tárgyi, anyagi, vagy személyes segítséget.

Ennek érdekében közzé teszünk két listát:

1. A Felajánlások listáját:
Az alábbi linkre kattintva megtekinthetők a felajánlások:

2. A Szükségletek listáját:
Az alábbi linkre kattintva elérhetők a szükségletek:

Kérjük, ha felajánlásuk van a karitász számára, vagy bármire szükségük van, amiben segíteni tudunk, vegyék fel velünk a kapcsolatot a veresegyhazikaritasz@gmail.com e-mail címen.