Templomi hirdetések

2017. augusztus 20.

Szent István király, Magyarország fővédőszentje

1) Múlt vasárnap véget ért idei csobánkai hittantáborunk. Ebből az alkalomból szeretnénk kifejezni köszönetünket minden segítségért, adományért, amit kaptunk, hálánkat a tábor megvalósításában közreműködő fiatal és felnőtt vezetők, segítők odaadó szolgálatáért, örömünket a gyermekekért, akikkel együtt, egy közösségben tölthettük ezt az élményekben gazdag hetet. Istennek legyen hála!

2) Szeptember 3-án tartjuk a Veni Sancte – Tanév nyítót a fél 10-es Szentmisében. Szeretettel hívjuk a hitoktatókat, pedagógusokat, gyermekeket és a családjukat erre a Szentmisére, ahol egy külön áldást kapnak erre a küldetésükre, valamint a szentmise végén tartjuk az iskolatáskák megáldását. Mindenkit szeretettel várunk!

3) Hirdetjük a szülőknek és a gimnazistáknak, hogy Jácinta nővér és csapata októberben, bérmálásra felkészítő csoportot indít, amelynek találkozói csütörtök esténként lesznek. A pontos időpontot és helyet majd később hirdetjük.

4) Ebben az évben is megrendezésre kerül az 1 ÚTON Nemzetközi Zarándoknap a Mária út teljes hosszán. Nagy szeretettel várunk mindenkit a Veresegyház-Vác szakaszon. Gyülekezés augusztus 26-án, szombaton reggel 7 órától a Szentlélek-templomnál. Indulás ½ 8-kor. Ebben az évben a gyermekekre várókért fogunk imádkozni és az Istennel való kapcsolatunkról elmélkedünk. (További információk: Tornay Gábor: 30 332 4478, trocker@gmail.com)

Előző heti hirdetések

2017. augusztus 13.

Évközi 19. vasárnap

1) Ma délután 4 órától a kápolnában Missziós imaórát tartunk, utána Jézus Szíve zsolozsmát imádkozuk. Mindenkit szeretettel várunk!

2) A héten kedden Szűz Mária mennybevételének ünnepe lesz. Ne felejtsük el, hogy ez kötelező ünnep. A szentmisét szokás szerint 18.30-kor tartjuk.

3) Jövő vasárnap, augusztus 20-án délelőtt ½ 10-kor lesz az ünnepi szentmise, ebben tartjuk a kenyérszentelést.

4) Jövő vasárnap 18 órakor a városi ünnepségek keretében templomunkban a budapesti Bach kórus ad koncertet, Ella István közreműködésével. Részletek a kihelyezett plakáton olvashatók.

5) Az arlói ferences kisnővérek az általuk támogatott rászorulók nevében is nagyon köszönik a veresegyházi hívek segítségét, adományait, melyeket a nyár folyamán eddig eljuttatunk hozzájuk. Mindez nagy segítséget jelent azoknak, akiknek a mindennapi megélhetésre is igen szűkösek a lehetőségeik.

6) Augusztus 27-én 20 középiskolás fiatal érkezik hozzánk Arlóról egy közös délutánra. A tervezett programban szerepel közös főzés, foci, medvefarm, illetve esti tánc. Az esti misében pedig közösen adnánk hálát az együttlétért. Aki a nap rendezésében szívesen segédkezne, kérjük jelezze Páll Mártonnál. Elérhetősége a hirdetőn megtalálható. Fogadjuk őket szeretettel! (Tel:06-70-310-9797 vagy marton_pall@yahoo.com)

Amenyiben szeretné megkapni a templomi hirdetéseket e-mailben, adja meg nevét és e-mail címét:

Név: