Szentlélek-fesztivál – beszámoló

Nagyításhoz kattintson a képre!

Pünkösd vasárnap volt a Veresegyházi Szentlélek-templom első búcsúja.

A 1/2 10-kor kezdődő ünnepi szentmise, majd Lukács János atya előadása és a templom kórusának hangversenye emelte az ünnep szépségét. Közös ebéd után a Szentlélek téren felállított színpadon egymást követték a szép és színvonalas előadások. Körben a téren árusok várták az érdeklődőket. Az egyházközségi gyereknap is ezen a napon volt. Játékok, foglalkozások, pogácsa sütés kemencében és még sok érdekesség okozott örömet a gyerekeknek. A Mosolysziget nevű sátorban családi és egyéni fényképek készültek. Az árusok és szervezők által felajánlott tombola nyereményeket négy óra után sorsoltuk ki. Ezt követte a táncház. A nagy meleg ellenére is akadtak lelkes gyerekek és felnőttek akik beálltak a táncba és játékba.

Nagyon szép nap volt! Reméljük mindenki élményekkel gazdagodva gondol vissza a Szentlélek Fesztiválra!

Papp Erika fotói:

Posted in Események, Hírek | Hozzászólok

Jótékonysági árverés

Molnár-C. Pál: Pünkösd című művéről készült poszthumusz levonatot a Molnár-C. Pál Műterem-Múzeum ajánlotta fel árverezésre, hogy a befolyt összeggel a Szent Ferenc Kisnővérei közösség arlói szolgálatát támogassa.

Licitálni lehet online a Szentlélek-templom facebook oldalán hozzászólásban:

Közzétette: Veresegyházi Szentlélek-templom – 2017. június 1.

Illetve a Szentlélek-fesztiválon Molnár-C. Pál Műterem-Múzeum sátránál személyesen Csillag Péternél, Molnár-C. Pál unokájánál, plébániánk állandó diakónusánál és feleségénél Csillag Évánál.

A kikiáltási ár: 30.000Ft

Molnár-C. Pál 1894-1981 festőművész, grafikus, egyházművész, mintegy 30 templom őrzi oltárait, freskóit hazánkban. A XX. századi magyar fametszés egyik megújítója és emblematikus alakja. A 30-as években a világ első fametszői között tartották számon. Erre utal az 1937-es párizsi világkiállításon Cyrano de Bergerac fametszet sorozatra kapott Nagydíja.

Posted in Egyéb, Események, Hírek | Hozzászólok

Szentlélek Fesztivál

Értesítjük a kedves testvéreket, hogy elkészült a Pünkösd vasárnapi Szentlélek Fesztivál részletes programja. A részletekről a hirdetőtáblákon és az interneten elhelyezett plakátokról tájékozódhatnak. Szeretnénk, ha a városban és a környéken minél többen értesülnének az eseményről. Ezért kérjük, hogy akik intézményekben, boltokban, munkahelyeken A4-es vagy A3-as méretű plakátokat tudnak kihelyezni, vigyenek magukkal a sekrestyéből. A szórólapok a jövő héten készülnek el. Szeretettel várunk mindenkit!

plakat a3

Posted in Események | Hozzászólok

Szentlélek-templom nyitvatartása

Április 16-30-ig templomunk délutánonként és a misék alatt tart nyitva.

Posted in Hírek | Hozzászólok