Jótékonysági árverés

Molnár-C. Pál: Pünkösd című művéről készült poszthumusz levonatot a Molnár-C. Pál Műterem-Múzeum ajánlotta fel árverezésre, hogy a befolyt összeggel a Szent Ferenc Kisnővérei közösség arlói szolgálatát támogassa.

Licitálni lehet online a Szentlélek-templom facebook oldalán hozzászólásban:

Közzétette: Veresegyházi Szentlélek-templom – 2017. június 1.

Illetve a Szentlélek-fesztiválon Molnár-C. Pál Műterem-Múzeum sátránál személyesen Csillag Péternél, Molnár-C. Pál unokájánál, plébániánk állandó diakónusánál és feleségénél Csillag Évánál.

A kikiáltási ár: 30.000Ft

Molnár-C. Pál 1894-1981 festőművész, grafikus, egyházművész, mintegy 30 templom őrzi oltárait, freskóit hazánkban. A XX. századi magyar fametszés egyik megújítója és emblematikus alakja. A 30-as években a világ első fametszői között tartották számon. Erre utal az 1937-es párizsi világkiállításon Cyrano de Bergerac fametszet sorozatra kapott Nagydíja.

A bejegyzés kategóriája: Egyéb, Események, Hírek. Közvetlen hivatkozás.