Harangszentelés

Április 16-án, szombaton délután 3 órakor dr. Beer Miklós püspök atya áldását követően, helyükre kerülnek az új Szentlélek templom harangjai. A szertartást az egyházközség kórusa kíséri.

Szeretettel várunk mindenkit erre az ünnepi alkalomra!

A Gombos Miklós őrbottyáni mester által készített harangok feliratai:

A nagy harang felirata a templom titulusára vonatkozik: Veni Creator Spiritus! – Jöjj, Teremtő Lélek!

A középső harang az adományozóra: Donatio civitatis Veresegyhaziensis hanc ecclesiam erigentis anno Domini MMXVI. – A templomot építő Veresegyház város adománya az úr 2016 évében.

A legkisebb pedig, mivel az a lélekharang, a feltámadásra és az örök életre: Christus est resurrectio et vita. – Krisztus a feltámadás és az élet.

A harangszentelés után a harang már alkalmas arra, hogy hirdesse az Isten dicsőítésének idejét és alkalmát, s a híveket a templomba hívja, illetve haláluk után elbúcsúztassa őket.

További információk az új harangokról

A bejegyzés kategóriája: Hírek, Templomépítés. Közvetlen hivatkozás.