Szentlélek Fesztivál

Értesítjük a kedves testvéreket, hogy elkészült a Pünkösd vasárnapi Szentlélek Fesztivál részletes programja. A részletekről a hirdetőtáblákon és az interneten elhelyezett plakátokról tájékozódhatnak. Szeretnénk, ha a városban és a környéken minél többen értesülnének az eseményről. Ezért kérjük, hogy akik intézményekben, boltokban, munkahelyeken A4-es vagy A3-as méretű plakátokat tudnak kihelyezni, vigyenek magukkal a sekrestyéből. A szórólapok a jövő héten készülnek el. Szeretettel várunk mindenkit!

Fesztivál 2017_plakat_A3

Posted in Események | Hozzászólok

Szentlélek-templom nyitvatartása

Április 16-30-ig templomunk délutánonként és a misék alatt tart nyitva.

Posted in Hírek | Hozzászólok

A Nagyhét eseményei

Dátum Nap Időpont Esemény
Április 10. hétfő 18.30 gyóntatás
Április 12. szerda 17.00 gyóntatás
Április 13. Nagycsütörtök 18.30 szentmise
Április 14. Nagypéntek 14.00 keresztút
15.00 nagypénteki szertartás
Április 15. Nagyszombat 20.30 szentmise – Húsvét vigíliája
Április 16. Húsvétvasárnap 8.00 szentmise
9.30 szentmise
18.00 szentmise
Április 17. Húsvéthétfő 8.00 szentmise

Posted in Események | Hozzászólok

Nagyböjt

Kedves Testvérek!

Hamvazószerdával megkezdődött a nagyböjt. Ne felejtsük el, hogy hamvazószerda és nagypéntek szigorú böjti nap, és nagyböjti péntekeken tartózkodunk a húsételek fogyasztásától. Ezen kívül erre az időszakra saját elhatározást is tegyünk (böjt, ima, jó cselekedet), ami közelebb visz bennünket Jézushoz, és segít bennünket abban, hogy a húsvéti misztérium ünneplésére felkészüljünk. Hamvazószerdán este fél 7-kor tartunk szentmisét, a hamvazás szertartása emlékeztet bennünket, hogy mennyire szükségünk van a megtérésre.

A nagyböjti péntekeken 17.30-tól keresztúti imádságot végzünk a templomban, minden pénteken más közösség vezetésével.

Ajánljuk továbbá a Testvérek figyelmébe a Ferencesek által közzétett “Nagyböjti készület”-et, amely itt megtekinthető, letölthető:

Mindenkinek kegyelmekben gazdag készületet kívánunk!

Posted in Lelkiség | Hozzászólok